שיעורי תורה שבועיים

שיעורי תורה שבועיים

שיעורים שבועיים

תורת ישראל נקראת בפי חכמינו 'תורת חיים' משום שבשונה מכל שאר ה'תורות' והאידאות – תורתנו איננה 'חכמה נרכשת', שאפשר לחיות איתה או בלעדיה, אלא היא חלק בלתי נפרד מכל רגע ורגע בחיי היהודי. במילים אחרות, אי-אפשר באמת לחיות כיהודי בלי תורה.

בית חב"ד מקיים שורה ארוכה של שיעורי תורה בכל מגוון התחומים התורניים – פרשת-השבוע, תלמוד, הלכה, חסידות ועוד. שיעורים אלה מוגשים בסגנון הייחודי של חסידות חב"ד.

פנה עוד היום לבית-חב"ד והשתלב במערך שיעורי התורה. כמו כן, אם אתה ו/או חבריך מעוניינים בשיעור תורה כלשהו, פנה להרב מנדי (054-2113075 או mendy@karmiel.co.il ונשמח לסייע לך.

קבע עיתים ללימוד תורה ותן טעם של ממש לחיים.

1. תניא - חסידות

שיעור שבועי בספר היסוד של חסידות חב״ד. הספר דן בשאלות ודילמות חיים ומגלה את כוחות הנפש החיים באדם ונותן כלים להתמודדות. המהות הרוחנית של יהודי, מבנה הנשמה ותפקידה ועוד עוד אבני יסוד בתורת הסוד.

לנשים עם הגברת באשי אלישביץ: כל יום ג׳ בשעה 20:30.

לגברים עם הרב מנדי אלישביץ: כל יום ב׳ בשעה 20:00 בבית משפ' לוגסי כרכום 61.

 

 2. בסוד הפרשה - פרשת השבוע

הסודות העמוקים הטמונים מאחורי סוגיות מרכזיות בפרשת השבוע. בשיעור נלמד כיצד לחיות עם הזמן - עם הפרשה השבועית, ונגלה כיצד התורה שנתנה לנו לפני יותר מ-3000 שנה רלוונטית לחיי היום יום שלנו. השיעור מועבר בליווי מצגת ודף מקורות לכל משתתף.

לגברים- עם הרב מנדי אלישביץ -כל יום א׳ בשעה 19:00.
לנשים- עם הגב' יפה ריבקין כל יום ב׳ בשעה 19:30.

 

3. אקטואליה יהודית לדוברות רוסית

שיעור שבועי ברוסית עם הרב ברוך אריסטר. רעיונות מפרשת השבוע, הדרכה יהודית לחיי היום יום ופנינים מספר התניא.

לנשים- עם הרב ברוך אריסטר כל יום ג׳ בשעה 18:00.

 

4. שיעורים לגיל הזהב

מהו השעור הותיק, הגדול והתדיר ביותר בכרמיאל? השיעור היומי לגיל הזהב.

מאז 1980 מקיים הרב ריבקין ארבעה ימים בשבוע כל יום שיעור מיוחד לגיל הזהב השיעור עבר גילגולים רבים ואף התפצל לשני מועדונים שונים אך המתכונת נשארה אותה המתכונת, עשרות רבות של קשישים הנאספים יום יום לכ- 45 דקות, למעט דברי תורה באיידש, תפילה קצרה ואמירת פרקי תהילים. הדברים המתובלים בספורים חסידיים שלא נס ליחם ממשיכים למשוך אליהם את הצבור הקשישים שנהנים ממפגש חברתי - יהודי - חסידי.

זמני השיעור:
בימים א-ד 10:00 - 9:00 במועדות גיל הזהב בגבעת רם.
בימים א-ד 15:45 - 14:45 במועדון גיל הזהב ברח' צה"ל.

אודותינו

בית חב"ד כרמיאל נוסד בשנת 1980. מטרתנו היא להביא את אור היהדות והחסידות לכל בית ישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת. אצלנו רואים בכל יהודי חוליה בשרשרת אחת שלמה - "עם ישראל" ומכאן החשיבות שכל יהודי ישמור על זהותו וידבק בערכיה הנצחיים של האומה. חב"ד מפילה חומות של קיטוב וניכור פנימי בעם ומדגישה את המאחד והמשותף לכולם. קרא עוד

צוות בית חב"ד נשלחו לכרמיאל ע"י הרבי מליובאוויטש, והם עומדים לרשותכם בכל נושא יהודי. לחץ כאן ליצירת קשר